Bizi Takip Edin:

Novumare Technologıes

Novumare is a company that provides innovative solutions for maritime industry.

 

Proudly from Istanbul!

Hakkımızda

NovuMare Teknoloji, merkezi İstanbul’da bulunan, dünya çapında bir müşteri ve iş ortakları ağına sahip, takımı son derece yetkin mühendis ve profesyonel kadrosundan oluşan bir Ar-Ge firmasıdır.

 

Şirket, denizcilik endüstrisi odağında Ar-Ge ihtiyaçlarını karşılayarak geleneksel olanın dijitalleşmesini desteklemeyi amaçlar.

 

Şirketin bu amacı, her operasyonun verimli ve teknolojik bir çözümle dijitalleştirilebileceği fikrine dayanır. Gerçekleştirilen araştırma ve geliştirme faaliyetleri sayesinde, NovuMare Teknoloji hem uygun maliyetli hem de her ortamda kolayca kullanılabilen yüksek kaliteli ve teknolojik çözümler sunmaya odaklanmaktadır.

Novu X

Novu-X, hidrografik inceleme/batimetri ve gözetleme gibi çeşitli fonksiyonlara sahip çok amaçlı bir suüstü aracıdır. Katamaran gövde yapısına sahip bu otonom İnsansız suüstü aracı, Modüler tasarımı sayesinde küçük parçalara ayrılarak farklı bölgelere kolayca taşınabilir ve müşteri ihtiyaçlarına göre modifiye edilebilir.

 

Araç, küçük boyutları ve hafifliği ile kullanım sahasına kolayca taşınabilir ve istenen operasyonları verimli bir şekilde yürütebilir. Barındırdığı elektrikli tahrik ve değiştirilebilir piller ile batimetrik ölçüm sistemi sayesinde araç daha küçük göller, kanallar, nehirler, göletler ve liman alanları gibi korunaklı sulardaki batimetrik ölçümler için uygun maliyetli bir anahtar teslim çözüm haline gelmektedir.

Daha Fazlası

Novu V

Novu-V, otonom modda veya uzaktan kumanda ile çalıştırılabilen, hidrojet itiş gücüne sahip çok amaçlı bir drone platformudur. Aracın performansı, teknolojik altyapısı ve sağlamlığı birçok operasyonun daha verimli yürütülmesini sağlar. Novu-X’den farklı olarak tek gövdeli bir yapıya sahip bu otonom İnsansız suüstü aracı modern, uyarlanabilir ve yalın tasarımı sayesinde geniş yelpazede birçok yükü taşıyabilir, bir rampa erişimi gerektirmeden kolayca suya indirilebilir, müşterilerin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir ve bir kişi tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

 

PLA ve polietilen malzeme kullanılarak üretilen araç, operasyonlar sırasında stabilitesini ve sağlamlığını korur ve hem kolayca hasar görmeyen hem de düzenli bakım gerektirmeyen bir yapıya sahiptir. Bu sağlam yapısı, tam gün araştırma dayanıklılığına sahiptir ve derin, sığ, iç veya kıyı fark etmeksizin ihtiyaç duyulan her bölgede kolayca kullanım sağlar.

Daha Fazlası

H2O Monitor

Ticari gemilerde makine arızalarının büyük bir kısmı insan hatası sebebiyle gerçekleşir. Novumare olarak, IoT ve Yapay Zeka teknolojilerinin yardımıyla bu durumu azaltmayı, verimliliği arttırmayı ve tahminsel analiz ile muhtemel arızalara yönelik önlemler almayı amaçlıyoruz. Bu bağlamda, odaklandığımız öncelikli sistem arızaların çok sık yaşandığı buhar kazanlarıdır.

Gemi buhar kazanları, gemide belirli bir sıcaklıkta tutulması gereken kargonun, viskozitesi yüksek sıvıların ısıtılmasında ve türbinlerin tahriğinde kullanılmaktadır. Buhar kazanları yüksek sıcaklık ve yüksek basınç altında çalışırlar ve bu şartların oluşturulabilmesi için yüksek miktarda enerji harcanması gerekir.

Daha Fazlası

Bir Fikrin Var Mı?

The autonomous revolution is happening all around the world, do you want to take a seat? Whether you are a student or an experienced engineer, it is enough to be curious.

Name
Email
Subject
Message